Kişisel Web Site Nedir?

Kişisel Web Site Nedir?

İnternet platformu, sosyal medya ile kişiler hakkındaki bilgileri uçsuz bucaksız mecra çeşitlikleriyle çoğaltmaya olanak sağlamaktadır.Kişisel web siteleri ise bu çoğaltılmış mecra ortamlarında hakkınızdaki bilgileri birinci ağızdan söylemenize olanak sağlar.

Kişisel web siteleri bağımsız kişilerin kendileri hakkında en doğru ve tek bilgiyi paylaşabildikleri birer internet mecrasıdır. Kişisel web sitenizde istediğiniz kadar içerik yayınlayabili,yayınladığınız içerikler için okuyuculardan yorum alabilirsiniz.Kişisel web sitesi açmanız için size birçok neden sayabiliriz Kişisel Web Sitesi Nedir ?

Kişisel bir web sitesi yaparken dikkat edilmesi gereken şey; ilk olarak hazırlayacağınız sitenin tamamen özgün ve sizin tarafınızdan hazırlanıyor olmasından geçmektedir. Hazır tema, hazır kod yapısı gibi durumları kullanmak, web sitenizi kişisel tasarımdan uzaklaştıracaktır. Bunun yerine hazırlayacağınız web sitesini tamamen kendi imkânlarınızla ve donanımınızla hazırlamalısınız. Böylelikle hazırlamış olduğunuz web sitesi tamamen size ait olmuş olacaktır. Bunun dışında hazırlamış olduğunuz web sitesinin içeriği sizin zevk ve isteklerinizle elde edilen paylaşımlardan oluşabilir. Böylelikle tasarımın dışında paylaşımlarda da size özgün bir site sahibi olmuş olursunuz.

Kişisel Web Site Kurulumu

Kişisel web sitesi kurulumu için diğer tüm internet sitesi kurulumlarında da olduğu gibi, kendi adınıza bir alan adınız yani domain ve web sitenizi barındıracağınız bir hosting sahibi olmanız gerekmektedir. Tasarımı bitmiş olan kişisel web sitenizi FP sunucu bağlantı programları yardımıyla web sitenize yükleyebilirsiniz. Domain adınızı kişisel web sitenizi anlatacak bir alan adı olarak belirlemeniz hem akılda kalması, hem de sizi daha iyi hatırlayabilmeleri için oldukça önemlidir. Hosting seçimi için en iyi hosting hizmeti veren firmalardan birini seçebilirsiniz. Böylelikle sitenizin yüklenme, gösterim, mail gibi trafiklerinin oldukça yoğun olduğu dönemlerde zorluk çekmemiş ve sitenizi düzgün bir şekilde ziyaretçilerinizin kullanımına olanak sağlamış olursunuz.

Menüler ve İçerikler

Sitenizi tasarlatmak istediğiniz yere karar verdikten sonra belirlediğiniz yer size istediğiniz sitede neler bulundurmak istediğinizi,başlıkları ve sitenizin içeriğinde kullanılacak gerekli belgeleri size sorar ve firmanız ile ilgili bir araştırma yapar bundan sonra başlıklar belirlenir ve dokümanlar istenir. Standart bir internet sitesinde aşağıdaki başlıklar yer alır. Hakkımızda yazısı, Hizmetlerimiz yazısı, Ürünlerin bilgileri,Ürünlerin fiyatları, Referansların listesi ve linkleri İletişim bilgileri.Sizin istediğiniz sitenin hizmet alanına göre yukarıdaki başlıkların bir veya birkaçı değişebilir onun dışında bir sitede bulunması gereken başlıklar yukardaki ile hemen hemen aynıdır. Sitenin içeriği ve başlıkları belirlendikten sonra tasarım aşamasına geçilir.

Tasarım Aşaması

İçeriğin ve başlıkların kararlaştırılmasından sonra tasarım için bir taslak alanı oluşturulur bu taslak alanı içinde sitenizde dilediğiniz tasarım hakkında Fire Works Flash Photoshop gibi programlardan yararlanılarak resimler hazırlanır tasarımınızın mümkün olduğunca kendinize ait olmasına önem gösterin firmanızın renklerine göre çeşitli bannerlar veya logolar tasarım ajansınız tarafından özenle ve dikkatle yapılır. Sitenin tasarımı renk vb. özellikleri belirlendikten sonra kodlama aşamasına geçilir.

Kodlama

Bu aşamada site programcınız gereken kodlamaları yaparak sitenin sayfalarını üst – sol – sağ veya alt menüdeki başlıklara göre oluşturur. Ardından sitenizin kontrol panelini oluşturup ve ürün – resim – video – haber eklenebilir hale getiriyor,kodlama bittikten sonra bir FTP programı yardımıyla site test aşamasına alınır.

Test Aşaması

Bu aşamada sitenin verilerinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilir,tasarımdaki sorunlar kontrol edilir,kodlama sırasında herhangi bir yanlışın olup olmadığına bakılır,eğer varsa eksikler giderilir ve artık siteniz yayına açılmaya hazır hale gelir. Ayrıca tasarımcınız her zaman firma ve kişi ile iletişim halinde olarak site üzerinde,değiştirmek istediğiniz şeyler üzerinde yardımcı olur.

Yayına Hazırlama

Tüm aşamaların sonucunda site yayına koyulur ve oluşabilecek sorunlara karşın düzenli olarak kontrolleri gerçekleştirilir. Güncelleme ve kampanya uygulamaları yapılır.Artık web sitenizin kurulum içeriği hazır.

Önceki Post

SEO'ya İhtiyacınız Varsa

Sonraki Post

Responsive Web Tasarımı Nedir?

Bizi Arayın
+90 538 033 35 91
Whatsapp İrtibat
905380333591