WhatsApp Tasarımı Değişiyor!

WhatsApp Tasarımı Değişiyor!

WhatsApp tasarımı değişiyor!

İşte yeni görünüm, WABetaInfo, dün paylaştığı bir blog yazısında WhatsApp'ın kullanıcı arayüzünün değiştiğini duyurdu. Bu UI değişikliği ile platforma yeni özellikler de eklendi. Peki yeni WhatsApp arayüzü nasıl görünüyor ve eklenen özellik ne işe yarıyor? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

WhatsApp Zamanlanmış Mesajlar Bölümü için Kullanıcı Arayüzü Değişikliği

 

WABetaInfo tarafından paylaşılan bir blog gönderisine göre, WhatsApp'ın Zamanlanmış Mesajlar bölümü tamamen yeniden tasarlanıyor. Anlık mesajlaşma platformunun bu bölümünde şu anda günün saatine karşılık gelen bir saat simgesi bulunmaktadır. WhatsApp kullanıcı arayüzünün yeni görselinde bu sefer ikonu küçültüldü ve dairesel bir alana yerleştirildi. Planlanmış mesajlar simgesinin altında: "Gizliliği artırmak için, tüm yeni mesajlar belirli bir süre sonra sohbetten kaybolacaktır. Sohbete katılanlar, bunu etkinleştirdiğinizi göreceklerdir." bilgiler kullanıcılara sunulmaktadır. Yeni WhatsApp kullanıcı arayüzünün alt kısmında, programlanmış mesajları açıp kapatabileceğiniz ve programlayabileceğiniz bir bölüm bulunur. Birinin altında, WhatsApp kişileri için planlanmış mesajlar özelliğini etkinleştirmek için yeni bir alan var. Bu alan sayesinde birden fazla kişiyi programlı mesajlar için kolayca aktif etmek mümkündür. Güncellemeler şu anda test aşamasında. Kararlı sürümün ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

 

Scheduled Messages for WhatsApp adından da anlaşılacağı üzere aktif edildiğinde mesajların belirli bir süre sonra otomatik olarak silinmesini sağlıyor. Bu sayede telefon hafıza konusunda sorun yaşamazken WhatsApp kullanıcılarını da mesaj silme zahmetinden kurtarıyor. WhatsApp için Kaybolan Mesajlar özelliğini aktif etmek için sırasıyla şu adımları izleyebilirsiniz:

WhatsApp

Ayarlar

Gizlilik

Süreli Mesajlar

Anahtar Kelimeler

Paylaş

Önceki Post

11 Milyon Dolarlık Cyberpunk 2

Sonraki Post

Twitter Ana Sayfası İçin Büyük

Bizi Arayın
+90 538 033 35 91
Whatsapp İrtibat
905380333591